ЦСКА-София удари ЦСКА 1948 с фамозна тупалка (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
Снимка: facebook.com/fcCSKA48
- -

ЦСКА-София победи ЦСКА 1948 в последен мач от XIV кръг на Първа лига. На стадион „Българска армия“ домакините се наложиха с 1:0.

Първият точен удар в мача бе в 8-ата минута. Амос Юга стреля от дистанция, но слабо и право в Наумов.

120 секунди по-късно Ахмедов свали с глава към точката за изпълнение на дузпа. Там Вилдсхут засече от движение, но много неточно.

ЦСКА 1948 отговори подобаващо в 19-ата минута. Галин Иванов центрира остро от фал. Димитър Пиргов засече отлично с глава. Густаво Бусато обаче със страхотна намеса успя с една ръка да избие отиващата под гредата му топка в корнер.

В 25-ата минута Георги Йомов получи в наказателното поле и сстреля мощно, но покрай лявата греда.

120 секунди секунди по-късно Юга опита да центрира отляво. Топката обаче рикошира в Емил Мартинов и бе на път да изненада Наумов, който някак успя с една ръка да избие в корнер.

В 30-ата минута ЦСКА-София все пак поведе с феноменален гол на Юрген Матей. Капитанът на домакините изстреля истински снаряд от над 30 метра, който влетя в горния ляв ъгъл на вратата на Наумов за 1:0.

Веднага след попадението ЦСКА-София извърши принудителна смяна. Ахмед Ахмедов получи контузия, а на негово място в игра се появи Калоян Кръстев.

В 37-ата минута ЦСКА-София на два пъти по чудо не удвои аванса си. Даниел Наумов бе на път да направи фатална грешка, след като не успя да изчисти, а подари топката на Георги Йомов в наказателното пое. Крилото остана сам срещу вратаря, но точно когато стреля Георги Ангелов с отчаян шпагат успя да отклони в корнер. След неговото изпълнение топката отново стигна в наказателното поле до Йомов, чийто шут по диагонала срещна дясната греда.

120 секунди след това Галин Иванов стреля мощно от фал от сериозна дистанция. Топката обаче профуча на сантиметри от лявата греда.

Малко повече от 60 секунди след началото на втората част ЦСКА 1948 можеше да изравни. Галин Иванов шутира от дъгата пред наказателното поле. Бусато обаче изби в корнер отиващата в долния му десен ъгъл топка.

В 52-ата минута Галин Иванов изведе Крум Стоянов сам срещу вратаря, малко под ъгъл. Бусато обаче с чудесна намеса успя да спаси удара.

След час игра Вилдсхут шутира от чиста позиция на границата на наказателното поле, но над вратата.

В 76-ата минута Йомов направи чудесен пробив отдясно нахлу в наказателното поле и пусна остър успореден пад. Наумов успя с крак да докосне топката, която обаче стигна на границата на вратарското поле до Йоан Баи. Последният пък направи фрапиращ пропуск, като изстрелът му се чукна от външната страна на дясната греда и излезе в аут.

В 80-ата минута Галин Иванов шутира силно от фал, но Бусато изби сигурно.

180 секунди по-късно Тибо Вион изведен Йоан Баи сам срещу вратаря. Последният стреля по диагонала, но покрай дясната греда.

В даденото продължение Йомов отправи техничен удар от границата на наказателното поле, който обаче премина до лявата греда.