Лудогорец загуби на „Мала Маракана“ и изхвърча от Европа

0
Снимка: Цървена звезда
- -

Лудогорец допусна нова загуба в групите на Лига Европа. „Орлите“ отстъпиха с 0:1 при гостуването си на Цървена звезда. По този начин родния шампион вече няма и теоретични шансове да продължи с евроучастието си и напролет.

Лудогорец имаше прекрасна възможност да повече в 29-ата минута. Жордан Икоко пусна успореден пас по земя. Десподов пропусна между краката си за Сотириу, който от своя страна намери около точката за изпълнение на дузпа Клод Гонсалвеш. Ударът на последния обаче бе избит от Милан Борян.

В 38-ата минута Иванич стреля силно на 2 метра от ъгъла на наказателното поле. Топката отиде право в Бадт, който обаче я изпусна. За негово щастие кълбото премина на сантиметри от дясната греда, излизайки в корнер.

180 секунди по-късно Канга нанесе мощен шут от сериозна дистанция, който премина покрай лявата греда.

В самия край на минутата продължение Иванич бе изведен на отлична позиция в наказателното поле. Ударът му от движение обаче профуча до дясната греда.

В 54-ата минута Иванич изведе в наказателното поле Павков, който стреля от неособено голям ъгъл. Падт обаче бе на мястото си и успя с една ръка да изби в корнер.

180 секунди по-късно Цървена звезда поведе. Иванич вкара много красиво попадение, след като с изключително прецизен удар на 2-3 метра встрани от дъгата пред наказателното поле намери горния ляв ъгъл на вратата за 1:0.

До края на мача Цървена звезда създаде няколко положения, с които можеше да реши окончателно крайния победител. Сърбите не се възползваха от тях, но в крайна сметка победиха и продължават напред в надпреварата, докато Лудогорец няма шанс дори за Лига на конференциите.

ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА: 82. Борян, 2. Гаич, 25. Еракович, 15. Драгович, 6. Панков, 55. Срнич, 18. Петрович, 8. Канга, 10. Катай, 4. Иванич, 9. Павков

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Падт, 6. Пинас, 5. Терзиев, 30. Пластун, 22. Икоко, 25. Баджи, 8. Гонсалвеш, 11. Десподов, 13. Чибота, 64. Янков, 19. Сотириу