ЦСКА-София се намира в историческа суша

0
Снимка: cska.bg
- -

Гостуването на Бодьо/Глимт в предишния кръг на Лигата на конференциите бе четвъртият пореден двубой в групите на турнира, в който ЦСКА-София не успя да се разпише. За последно отбеляза в 10-ата минута при загубата с 1:5 от Рома на „Олимпико“. Оттогава са изминали 440 игрови минути или над 7 часа и половина. Оказва се, че това е втората най-дълга суша в историята на армейците на международната сцена.

Антирекордът датира от миналата кампания, отбелязва „Тема спорт“. Припомняме, че тогава тимът трябваше да чака 455 минути за първото си попадение в групите на Лига Европа, след като Ахмедов се беше разписал в последната минута на плейофа срещу Базел. Тиаго Родригес в 5-ата минута откри при 3:1 в София именно срещу предстоящия съперник на червените Рома.