Локо (Сф) спря дълга черна серия с победа над Арда (ВИДЕО)

0
- -

Локомотив (София) се върна на победния път в последния си мач за 2021 г. На националния стадион „Васил Левски“ възпитаниците на Иван Колев се наложиха над Арда с 2:0. Преди днешния мач от XIX кръг на Първа лига, „железничарите“ записаха успех за последно на 27 септември, когато надвиха Славия с 1:0.

Локомотив (Сф) повече след четвърт час игра. След центриране от корнер, Матеус засече неспасяемо с глава от границата на вратарското поле за 1:0.

В 33-ата минута „железничарите“ удвоиха аванса си. Октавио с прекрасен пас изведе отляво Александър Александров. Последният направи отлично успоредно центриране, а Селсо Рапосо, на 2 метра вратарското поле, засече от въздуха за 2:0.

В 63-ата минута домакините можеха да сложат точка на спора. Пинсон намери на границата на вратарското поле Александров, който засече с глава. Караджов обаче някак успя да избие с крак пред голлинията.

Арда отправи първия си точен удар чак в 72-ата минута. Делев намери пред наказателното поле Румен Руменов, чийто изстрел обаче не затрудни особено Александър Любенов.