10 от Пирин устискаха победата срещу Арда (ВИДЕО)

0
- -

Пирин (Бл) победи Арда в мач от XXI кръг на Първа лига. На стадион „Христо Ботев“ в Благоевград домакините, които 20 минути играха с човек по-малко, се наложиха с минималното 1:0.

Пирин поведе още в 5-ата минута. Антон Карачанаков нахлу в наказателното поле и успя да изненада очакващия центриране страж, стреляйки от неголям ъгъл между него и дясната греда за 1:0.

В 20-ата минута Илия Юруков стреля мощно извън наказателното поле, но топката профуча покрай лявата греда.

В 25-ата минута Пирин направи сериозен пропуск. Станислав Костов проби отляво, навлезе в наказателното поле и намери Спас Георгиев. Последният шутира 8-9 метра с левия крак, но в тялото на Алекс Петков, откъдето топката излезе в корнер.

В 70-ата минута Пирин остана с човек по-малко. Станислав Манолев вдигна високо крака си, удряйки с бутоните Алекс Петков в главата. За провинението си опитният футболист на „орлетата“ получи директен червен картон.