Спартак Варна с класика срещу Марица(ВИДЕО)

0
- -

Спартак Варна и Марица завършиха при резултат 3:0 в един от най-интересните мачове от 25-ия кръг във Втора лига. В 44-ата минута Мехмед Сабри откри резултата, a в 73-ата минута Янчо Андреев удвои. Минута след това Георги Чукалов беше точен за трети път.

В 8-ата минута домакините получиха право да изпълнят пряк свободен удар пред наказателното поле. Зад топката застана Янчо Андреев, който обаче не затрудни Николов. Малко след това удар с глава на Домовчийски не затрудни стража на „соколите“.

Спартак поведе минута преди края на първата част. Архан Исуф намери Мехмед Сабри отляво в наказателното поле. Деветката на „соколите“ си намери коридор за стрелба и със силен шут в далечния ъгъл матира Николов за 1:0.

Първата добра възможност през второто полувреме се откри пред Марица. Гостите получиха право да изпълнят пряк свободен удар малко пред наказателното поле в 55-ата минута. Зад топката застана Домовчийски, чийто удар срещна главата на играч в синьо.
В 63-ата минута „пиратите“ останаха с човек по-малко. Иван Колев овладя топката и успя да изведе Начев, който изпревари Пейчинов и се озова сам срещу вратаря, което принуди защитника да го фаулира. Главният рефер Благой Манов изгони с директен червен картон бранителя на пловдивчани. От последвалия пряк свободен удар Начев опита техничен удар, който след рикошет мина опасно покрай вратата.

В 73-ата минута „соколите“ решиха всичко в срещата. Грънчов не успя да изчисти далечен пас на Боев към Андреев. Капитанът на Спартак овладя топката и с удар в близкия ъгъл вкара за 2:0.

Две минути по-късно Сабри проби отдясно и намери Георги Чукалов, който се справи с Газиев и с шут в десния ъгъл направи преднината на своя отбор класическа.