ЦСКА представи официално отбора и победи Берое

0
- -

ЦСКА постигна поредната си победа в подготвителния период. Момчетата на Стамен Белчев записаха седми успех от седем възможни. Армейците победиха Берое с 1:0 на стадион „Българска армия“, като автор на единственото попадение беше Фернандо Каранга в 39-та минута.

Преди двубоя съставът на ЦСКА, който ще защитава честта на червената фланелка през новия сезон, беше представен на феновете. Въпреки топлото време, на сектор „А“ на стадиона събра около 5000 зрители.

Футболистите на ЦСКА ще почиват два дни, а в понеделник започват подготовка за старта на Първа професионална лига. В първия кръг ЦСКА гостува на Славия на Националния стадион „Васил Левски“. Мачът е на 15 юли (събота) от 21:00 часа.

В 3-ата минута Мартин Райнов стреля от 25 метра, след рикошет в крака на Божидар Чорбаджийски топката напусна очертанията на терена в корнер. След изпълнението на статичното положение отбраната на домакините се справи.

Две минути по-късно след многоходова атака на домакините Кевин Меркадо опита удар от малък ъгъл, но не намери целта.

В 7-ата минута Борислав Цонев изпълни пряк свободен удар от 24 метра, но право в ръцете на Георги Китанов.

Пет минути след това домакините изпълниха корнер вдясно от вратата на старозагорци. Топката попадна в Станислав Манолев, който намери на точката за изпълнение на наказателен удар Кирил Десподов, но ударът с глава на юношата на „Литекс“ бе спасен от Душан Перниш.

В 22-ата минута Давид Симао опита удар от 27 метра, но право в тялото на Павел Виданов.

В 25-ата минута Кохей Като изведе отдясно по атаката Педро Еуженио. Португалецът върна към Борислав Цонев, но ударът на полузащитникът от границата на наказателното поле бе блокиран. Секунди по-късно възпитаниците на Александър Томаш си върнаха притежанието на топката и след двойно подаване между Фиртулеску и Като румънецът се озова в наказателното поле, но вместо да отправи удар към вратата потърси Педро Еуженио. Португалецът стреля технично от 13 метра, но с върха на пръстите си Китанов успя да избие в корнер.

Две минути по-късно Кирил Десподов изпълни пряк свободен удар от 23 метра, но ударът му премина на два метра над вратата.

В 34-ата минута Рубен Пинто центрира в наказателното поле, Фернандо Каранга надскочи Павел Виданов и отправи удар с глава от 11 метра, спасен от Перниш.

Две минути след това Станислав Манолев центрира отдясно към Фернандо Каранга, но ударът с глава на нападателя премина на метър над вратата в аут.

В 39-ата минута двама футболисти на домакините отнеха топката от Серджиу Негрут в средата на терена. Кълбото попадна в Тиаго Родригес, който намери свободния Кирил Десподов. Вместо да стреля футболистът с №19 продължи с пета към Фернандо Каранга, който от чиста позиция откри резултата – 1:0.

Две минути след почивката Педро Еуженио изпълни пряк свободен удар встрани на наказателното поле, но ударът му премина високо над вратата.

В 51-ата минута Борислав Цонев получи директен червен картон за нарушение срещу Кристиян Малинов. Старозагорци останаха с 11 футболисти на терена, като Ерик Почански замени изгоненият Борислав Цонев.

В 64-ата минута Ерик Почански бе изведен отдясно на отлична позиция. Влезлият като резерва футболист намери непокрития Денислав Станчев, но 17 годишният футболист се засуети и ударът му бе блокиран от Витаутас Черниаускас.

В 74-ата минута след центриране от корнер Кевин Кубемба не успя да намери добре топката с глава и Милен Желев изчисти в предни позиции.

В 77-ата минути Ерик Почански изведе вляво по атаката Матеус Леони. Новото попълнение намери в наказателното поле Педро Еуженио, който отправи удар от 14 метра, но топката срещна тялото на Николай Бодуров.

В 84-ата минута Никола Колев стреля слабо по земя от границата на наказатеното поле право в ръцете на Перниш.

На 14 юли (петък) от 21 часа „Берое“ приема „Верея“ в среща от I кръг на Първа професионална лига.

ЦСКА – Берое 1:0

Голмайстори: 1:0 Фернандо Каранга 39′

„ЦСКА-София“: 12. Георги Китанов (46′ – 30. Витаутас Черниаускас), 11. Станислав Манолев (89′ – 2. Стойчо Атанасов), 5. Николай Бодуров (83′ – 23. Александър Дюлгеров), 4. Божидар Чорбаджийски (к), 3. Антон Недялков (89′ – 18. Александър Георгиев), 10. Давид Симао (71′ – 8. Кевин Кубемба), 20. Тиаго Родригес (46′ – 15. Кристиян Малинов), 6. Рубен Пинто (83′ – 29. Милчо Ангелов), 19. Кирил Десподов, 7. Кевин Меркадо (61′ – 17. Енрике Рафаел), 9. Фернандо Каранга (71′ – 22. Никола Колев);

Неизползвани резерви: 1. Слави Петров, 14. Валентин Антов, 26. Густаво Кулма, 27. Радослав Живков;

Старши-треньор: Стамен Белчев

„Берое“: 1. Душан Перниш, 3. Милен Желев (81′ – 13. Емин Ахмед), 2. Павел Виданов (71′ – 6. Камен Хаджиев), 15. Георги Динков (71′ – 5. Асен Георгиев), 28. Веселин Пенев (к) (61′ – 20. Матеус Леони), 7. Мартин Райнов (88′ – 18. Атанас Панов), 4. Кохей Като (88′ – 24. Никола Гавов), 9. Педро Еуженио (88′ – 23. Александър Хардалов), 10. Борислав Цонев (51′ – 16. Ерик Почански), 11. Драгош Фиртулеску (58′ – 27. Денислав Станчев), 21. Серджиу Негрут (58′ – 8. Карлос Охене);

Неизползвани резерви: 1. Михаил Михайлов, 22. Богомил Цинцарски;

Старши-треньор: Александър Томаш

Жълти картони: Кристиян Малинов, Божидар Чорбаджийски [ЦСКА]; Драгош Фиртулеску [Берое]