Нищо ново! И Катар ни победи (ВИДЕО)

2
- -

България загуби от Катар в Доха в контролен мач. „Лъвовете“ отстъпиха на домакина на Мондиал 2022 с 1:2. Срещата на стадион „Едюкейшън Стейдиъм“, който ще приеме седем мача от предстоящото световно първенство, бе част от минитурнир, в който участват още отборите на Хърватия и Словения.

Катар поведе в 27-ата минута. Божиков фаулира в наказателното поле Педро Мигел, а главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Акрам Афиф бе точен за 1:0.

Секунди след попадението Катар можеше да нанесе нов удар по родните национали. Алмоез Али финтира в наказателното поле Петко Христов и се озова очи в очи с Николай Михайлов. Вратарят ни обаче показа класа и изби удара.

В 41-ата минута Десподов стреля опасно по тревата. Баршам обаче плонжира и изби.

180 секунди по-късно „лъвовете“ за малко да изравнят. Тодор Неделев нанесе отличен удар от фал, насочвайки в горния ляв ъгъл. Баршам обаче с чудесен рефлекс успя да избие в корнер.

В началото на втората част Неделев отправи удар извън наказателното поле, без обаче да успее да затрудни сериозно Баршам.

В 51-ата минута отново Неделев опита да затрудни стража на домакините с удар от около 25 метра. Топката обаче профуча над напречната греда.

България изравни след час игра. Малинов изведе Десподов, който с плътен шут на 2 метра от ъгъла на вратарско поле прокара топката между краката на Брашам за 1:1.

Катар възстанови аванса си четвърт час преди края на редовното време. При центриране от дълбочина от фал, селекцията на Ясен Петров незнайно как остави около точката за изпълнение на дузпа Буалем Хуки напълно необезпокояван. Той изпревари излезлия неразчетено Николай Михайлов и с глава прати топката в мрежата за крайното 2:1.

КАТАР: Мешаал Аиса Баршам, Педро Мигел, Тарек Салман, Буалем Хухи, Басам Ал-Рави, Карим Будиаф, Мохамед Ал Баяти, Оман Ахмед, Али Асадия, Акрам Афиф, Алмоез Али

БЪЛГАРИЯ: Николай Михайлов, Васил Божиков, Андреа Христов, Петко Христов, Иван Турицов, Кристиян Малинов, Георги Костадинов, Тодор Неделев, Кирил Десподов, Мартин Минчев, Спас Делев