Лидерът на Северозапад с нова победа

0
- -

Спартак (Плевен) надви гостуващия му Локомотив (Мездра) с 2:1 в среща от 24-ия кръг на Северозападна Трета лига. Лидерът в първенството взе инициативата от самото начало. Капитанът Иво Върбанов пропусна да открие резултата с глава след корнер. След това същото стори и Мариян Огнянов. При сходна ситуация обаче топката спря в мрежата зад Иван Георгиев. Там я насочи Пламен Венелинов в 35-ата минута. Секунди преди почивката рефера отсъди дузпа, която Огнянов реализира за 1:1. Гостите оспорваха дузпата и дори старши треньора им Диян Попов и административния директор Андриан Димитров бяха санкционирани с жълти картони.
В 55-ата минута Гроздан Илиев пропусна да даде за втори път аванс на „железничарите“. При ответната контраатака Преслав Антонов надбяга защитниците, финтира мездренския страж и стана 2:1. След 70-ата минута локомотивци повече владееха топката. Плевенчани обаче пропуснаха да реализират трети гол чрез Алекс Георгиев и Кристиян Иванов.