ОФИЦИАЛНО: Септември си осигури място в Първа лига! Равенство в Своге бе достатъчно (ВИДЕО)

0
- -

Септември официално е вторият нов член на Първа лига, след като миналата седмица промоция си осигури и Спартак (Вн). Днес столичани завършиха 1:1 като гости на Спортист (Своге). Това им бе достатъчно, за да не могат да бъдат изместени от местата, даващи право на директно влизане в родния футболен елит.

Септември можеше да поведе още в 5-ата минута. След центриране от корнер, Марио Илиевски засече с глава, но Стефано Кунчев изби. Топката стигна до Кристиян Пешов, който шутира мигновено, но стражът на домакините отново спаси.

В 36-ата Ариф Ферадов излезе сам срещу вратаря. Шейтанов обаче с прекрасна намеса запази нулевото равенство.

Спортист поведе в 54-ата минута. Стефан Стефанов проби отляво, влезе в наказателното поле и даде успореден пас. Шейтанов не успя да избие добре и топката стигна до Кирил Янакиев, който от метър на празна врата не сгреши за 1:0.

В 67-ата минута Септември изравни. Атанас Кабов бе изведен сам срещу вратаря и от 11 метра го преодоля без проблеми за 1:1.