Балкан с нова убедителна победа у дома

0
Снимка: Botevgrad.com
- -

Балкан (Ботевград) се наложи с 4:1 у дома над Пирин (Гоце Делчев). Двубоят е от 36-ия кръг на Югозападната Трета лига. Победата на домакините можеше и да е с по-голяма разлика. Съперникът им обаче също имаше още голови възможности. Ботевградчани започнаха вихрено и след десетина минути игра имаха две попадения преднина. Николай Цветков откри резултата от фаул 5-ата минута. След още толкова време Ивайло Бояджиев удвои с глава, възползвайки се от перфектното центриране на Павел Петков. При този резултат, съперниците се оттеглиха на почивка.

Малко след нея Петков центрира, Калоян Бонев стреля от дузпата, топката се удари в горната греда и влезе в мрежата. Състезател на гостите игра с ръка, рефера отсъди дузпа и юношата Николай Миков изпълни прецизно за 4:0 в 60-ата минута. Десетина по-късно влезлия като резерва Павел Головодов се вклини между централните защитници и реализира почетното попадение за Пирин.

След 13 години -Беласица се завърна в професионалния футбол!