Дунав отнесе Септември на пустеещия „Васил Левски“ (ВИДЕО)

0
- -

Дунав (Русе) потегли в новия шампионат на Първа професионална лига с победа. В мач от I кръг „драконите“ се наложиха с 2:0 като гости на новака в родния елит Септември (София). Двубоят се проведе на националния стадион „Васил Левски“, при почти нулева посещаемост. И добре, че бяха малцината фенове на Дунав, пропътували разстоянието от Русе до София, за да не бъде обстановката съвсем като на театър.

Мачът започна вихрено за Дунав. Гостите поведоха още в 4-ата минута. Диян Димов изведе чудесно зад гърба на защитата Васил Шопов, който останал сам срещу вратаря не сгреши за 0:1. В 16-ата минута Галчев разсече отбраната на Дунав с отличен извеждащ пас за Мартин Тошев. Последният технично преодоля Антонов, пращайки топката в мрежата му. Попадението обаче бе отменено заради засада, каквато телевизионните повторения показаха, че няма. В 28-ата минута Бранимир Костадинов засече с глава центриране от корнер, но топката премина до лявата греда. Домакините отговориха с мощен изстрел на Даниел Георгиев който обаче също не намери очертанията на вратата. В 42-ата минтуа Бранимир Костадинов отново засече с глава центриране ъглов, но Галев изби пред голлинията.

Втората част започна като първата – с гол за Дунав. В 52-ата минута Христофор Хубчев центрира остро отляво и Бирсент Карагарен от близко засече от въздуха за 0:2. Будинов стреля с глава, но Галев улови. В 63-ата минута Траян Траянов извърши нарушение срещу Мирослав Будинов, за което получи втори жълт и съответно червен картон. Така домакините, освен че изоставаха с 2 гола, трябваше да доиграят двубоя и с човек по-малко. Удар на Бранимир Костадинов мина до дясната греда. Четвърт час преди края Мирослав Будинов можеше да оформи класика в резултата. Мощният му изстрел от наказателното поле, обаче разтърси дясната сглобка на вратата.

Септември: 1. Валентин Галев, 24. Богомил Дяков – ж.к., 13. Траян Траянов – ж.к., 6. Александър Бранеков, 23. Румен Трифонов, 3. Даниел Георгиев – ж.к. (89′ – 14. Янко Сандански), 18. Антони Иванов (66′ – 5. Петър Генчев), 8. Борис Галчев, 7. Иван Вълчанов (58′ – 20. Ишмаел Байду), 11. Владислав Романов, 9. Мартин Тошев – ж.к.

Резерви: 21. Янко Георгиев, 16. Васил Добрев, 22. Георги Стоичков, 20. Ишмаел Байду, 5. Петър Генчев, 14. Янко Сандански, 17. Димитър Костадинов

Старши треньор: Димитър Васев

Състав на Дунав: 86. Станислав Антонов, 3. Марио Петков, 22. Михаил Милчев, 5. Тейнур Марем, 23. Христофор Хубчев – ж.к. (68′ – 4. Петър Патев – ж.к.), 11. Диян Димов, 6. Самир Аясс (55′- 31. Красимир Станоев), 77. Бранимир Костадинов (86′ – 94. Юлиян Ненов), 10. Васил Шопов, 7. Бирсент Карагерен, 9. Мирослав Будинов

Резерви: 33. Александър Конов, 4. Петър Патев, 31. Красимир Станоев, 94. Юлиян Ненов, 8. Андреас Васев, 20. Димитър Георгиев, 24. Преслав Петров

Старши треньор: Веселин Великов