Ботев (Вр) загуби от новак във Втора лига

0
Снимка: facebook.com/BotevVratzaOfficial
- -

Ботев Враца загуби четвъртата си контрола в подготовката от новия член на Втора лига Спартак Плевен с 0:1. 10 минути преди края Валери Христов си отбеляза автогол, а малко преди това Виктор Василев пропусна дузпа.

Старши треньорът на Ботев Росен Кирилов разпредели силите за двете поредни контроли – тази срещу Спартак и срещу кипърския АПОЕЛ в четвъртък. В игра влязоха намиращите се на проби аржентинци Браян Мендоса, Алан Миналия и Рафаел Мартинес, колумбиецът Йохан Валбуена, бразилецът Фелипе Са и нигериецът Айма Абуа.

През първото полувреме врачани създадоха няколко добри голови положения. Още в 7-ата минута Меси Биатомусока стреля с глава, но изпрати топката в аут.

В 18-ата минута Виктор Василев направи хубав пробив, шутира по диагонала, но стражът на плевенчани изби атрактивно. Последваха още две добри възможности, които се откриха пред централния бранител Меси Биатомусока. Първо в 29-ата минута Фелипе Са направи добро центриране, Меси стреля с глава, но право във вратаря. В 37-ата отново Меси Биатомусока стреля от чиста позиция, но не уцели вратата.

Най-чистото голово положение, през първата част, бе в 44-ата минута. Тогава Валери Христов успя да спаси един тъч, изведе Виктор Василев, който стигна до аута, преодоля противник и пуска към Мирослав Маринов, който стреля, но стражът спаси. През втората част бяха направени още промени в състава. В 61-ата минута Стефан Христов от плевенчани стреля, но вратаря спаси.

В 68-ата реферът отсъди дузпа за Ботев за нарушение срещу футболист в зелено. Виктор Василев застана зад бялата точка, стреля, но вратарят спаси. Само след 2 минути игра втородивизионния тим имаше шанс да отбележи, но намиращият се на проби вратар Алан Миналия спаси. Спартак вкара гол в 80-ата минута. След центриране отдясно Валери Христов не уцели добре топката и я вкара в собствената си врата.