Хебър печели още дебютния си мач на „Герена“

0
Снимка: facebook.com/fchebarofficial
- -

Хебър спечели на „Герена“ първия си мач срещу Левски в елита – 2:1 на 25 октомври 1989 година. При това го направи с пълен обрат, когато страж на гостите бе сегашният треньор на вратарите в клуба Васил Василев. Пред около 15 хиляди зрители нападателят на сините Петър Михтарски открива в 72-рата минута. В 79-ата минута обаче Георги Гаджев – баща на бившия халф на столичани Владимир Гаджев, изравнява. Победата за пазарджиклии носи Кирил Василев.

Треньорът на Левски Станимир Стоилов има два мача като футболист на Хебър – победа и равенство.

Собственикът на Левски Наско Сираков има две попадения в мрежата на Хебър със синята фланелка – вкарва ги на 22 септември 1991 година на „Герена“. Това е първата победа на столичани над този съперник в елита.

За последно Хебър и Левски се срещнаха в Първа лига на 31 март 2001 година – 1:0 за сините в Пазарджик. Оттогава изминаха точно 7813 дни./ „Тема спорт“