Лудогорец прекъсна черни серии

0
Снимка: ludogorets.com
- -

След 3 години Лудогорец отново спечели в групи на Лига Европа или последвали елиминации. Предишният успех бе на 3 октомври 2019-а година, когато в Будапеща с 3:0 бе отнесен Ференцварош. След това орлите стигнаха едва до 4 равенства и навъртяха 14 загуби – най-черната серия на отбор в същинската фаза на надпреварата. В домакинствата тимът бе наредил 2 ремита и 7 поражения. Последният успех в Разград бе точно преди въпросния мач с Ференцварош – 5:1 над ЦСКА Москва на 19 септември 2019-а.

Лудогорец сложи край на головата си суша – не бе отбелязвал в предишните си 3 домакинства в групите на Лига Европа – 0:0 срещу Мидтиланд, и по 0:1 от Брага и Цървена звезда. Тези двубои бяха от миналата кампания. За последно тимът се разписа в Разград през сезон 2020/21 – на 10 октомври 2020 година при 1:3 от ЛАСК Линц. Точен бе Елвис Ману в 46-ата минута. От тогава до попадението на Каули изминаха точно 386 минути – 6 часа и 24 минути./ „Тема спорт“