Гигант с класика срещу Борислав

0
- -

Гиигант (Съединение) постигна домакински успех с 3:0 над Борислав (Първомай) в среща от 6 кръг в ЮИ Трета лига. Победата бе заслужена за „голямоконарци“, които показаха по-добра игра и имаха доста положения на сметката си.

През първите 15 минути гостите от Първомай изпуснаха 1-2 положения, при които Цветан Тодоров се намесваше и спаси ударите, предаде репортер на PlovdivDerby. От там до края на мача домакините доминираха. В 30-та минута, след центриране на Никола Марин, Здравко Жилов пое топката на гърди и я извади на Краси Здравков около дузпата. Здравков не сбърка и откри резултата. Гол на Георги Стайков бе отменен по-късно, а Георги Мавродиев излезе сам срещу вратаря, но до гол не се стигна. В 55-та минута бе отсъдена дузпа за игра с ръка, която бе реализирана от Никола Марин. Десетина минути по-късно гостите останаха с човек по-малко след втори жълт картон на техен състезател заради разправии. В 76-та минута Здравко Жилов оформи класическото 3:0, а до края домакините изпуснаха още няколко положения.

С 11 точки Гигант е на 7 място, докато Борислав 17-ти едва с 3. В следващия кръг „голямоконарци“ гостуват на дубъла на Локомотив, а първомайци приемат Димитровград.