КИКБОКС: България на 6-то място 4 дни след старта на Световното в Италия

310849104 536225055172598 7516010468627663716 n
- -

Българските кикбоксьори се представят повече от достойно на Световното първенство за юноши и кадети, което се провежда в Йосело, Италия. Страната ни разчита на 93-ма състезатели, които мерят сили във всички рингови и татами дисциплини. Днес, 6 октомври, се провеждат полуфиналните срещи, а родните бойци са вече на 6-то място във временното отборно класиране със спечелени 8 медала (3 златни, 3 сребърни и 2 бронзови).

309587587 536225175172586 1339614322055863842 n

Кикбоксьорите ни стартираха силно шампионата на 3 октомври с 22 двубоя в татами дисциплините („Лайт контакт“, „Киклайт контакт“ и „Пойнт файтинг“), при които извоюваха общо 20 победи и изгубиха само 2 мача. На ринговите дисциплини („Фул контакт“, „Лоукик“ и К1) от общо 5 срещи, се отчетохме с 4 победи и 1 загуба.

Във втория ден представителите на България записаха общо 47 победи, от които 7 на ринг  и 40 на татами. Във вчерашния трети ден кикбоксьорите ни регистрираха 46 победи, съответно  3 на ринг и 43 на татами. За отбелязване е впечатляващото представяне на състезателите на СК Радулов, които от 11 мача вчера спечелиха 9 победи.

310996691 536225028505934 9220292141999429778 n

Така, четири дни от началото на турнира страната ни се нарежда на 6-тото място във временното отборно класиране. Към момента на първо място е тимът на Ирландия с 16 медала (9 златни, 4 сребърни и 3 бронзови), следвани от Унгария с 20 медала (5 златни, 7 сребърни и 8 бронзови) и Канада с 10 медала (5 златни, 3 бронзови и 2 сребърни).

KotaSport.com припомня, че половината от представителите на България на световното първенство са там на самофинансиране. Шампионатът продължава до 8 октомври. Очаквайте подробности.