КИКБОКС: България оглави класирането на Световното в Италия

310601334 459034479528578 8386664682546896978 n
Снимка: СК Шуменска крепост
- -

България оглави отборното класиране на Световното първенство по кикбокс за юноши и кадети в Италия. Това показват данните от портала за резултати Sportdata kickboxing днес, 7 декември. След вчерашния изключително успешен ден, в който родните бойци успяха да извоюват цели 46 победи на ринговите и татами дисциплини, кикбоксьорите ни продължиха със страхотното си представяне и във финалните си срещи.

Screenshot 8

И докато вчера страната ни заемаше 6-тото място във временното отборно класиране, то до момента – малко след края на последния състезателен ден, излязохме на първото място, изпреварвайки силния тим на Великобритания. До 15:15 часа българско време родните бойци имат извоювани общо 50 медала (22 златни, 15 сребърни и 13 бронзови). Англичаните са втори с 54 медала (20 златни, 17 сребърни и 17 бронзови), а топ 3 оформя Унгария с актив от 70 медала (19 златни, 20 сребърни и 31 бронзови). Челната петица допълват Ирландия и Италия, а в топ 10 влизат още Гърция, Полша, Хърватска и Украйна.

Страната ни участваше с 93-ма бойци на Световното първенство за юноши и кадети. Конкуренцията изобщо не беше малка – заявки бяха подали 1926 състезатели от 62 държави. Очаквайте подробности.