ИСТОРИЧЕСКИ УСПЕХ: България е световен шампион по кикбокс!

310881127 539062921555478 6749138461415646861 n
- -

Датата 8 октомври определено ще остане в историята на българския кикбокс. Родните бойци доказаха, че са сила №1 в света, след като в изключително оспорвана битка до последно, спечелиха световната титла в Италия при възрастова група до 19 години. Успехът е исторически за родния спорт!

Състезателите ни спечелиха рекордните 28 Световни титли в различните стилове и категории. Кикбоксьорите ни извоюваха общо 69 медала (28 златни, 22 сребърни и 19 бронзови). До днес на обяд те се бориха със силния отбор на Великобритания, като бяха с равен брой златни медали – 22. В следобедния ден обаче нашите бойци доказаха превъзходството си и надминаха англичаните и на татамито, и на ринга.

310610504 10159913492184774 217187534247314799 n

На второто място в отборното класиране се наредиха Унгария с актив от 83 медала (24 златни, 22 сребърни и 37 бронзови), а Великобритания остана на третата позиция с 67 медала (24 златни, 22 сребърни и 31 бронзови). В надпреварата участваха 1926 състезатели от 62 държави.

С най-много титли ще се завърне Калина Бояджиева, която стана трикратна световна шампионка в три стила на татами. Интересно е да се отбележи, че младата надежда Пламен Божинов е обявен за най-добър състезател на татами. Състедателят на СК Радулов спечели 2 шампионски и една вицешампионска титла в Йосело.

При момичета старша възраст до 18 години България спечели отборната титла в състав Калина Бояджиева, Христина Андонова и Гергана Генчева. Анна Минкова получи приза за Рефер номер 1 на ринг на специална церемония, организирана от Световната федерация по кикбокс (WAKO) в Йезоло.

310954142 8513590218666243 9188335970821912049 n

KotaSport.com поздравява всички състезатели, всички преки треньори на бойците, както и съдийската комисия за успеха!