Червен картон реши мача Етър-2 – Вихър (Славяново)

0
etar 2 dubal vihar slavqnovo
- -

Червен картон реши изхода от мача между дублиращия отбор на „Етър“ и втория в класирането „Вихър“ (Славяново). Гостите спечелиха с 2:0, след като през цялата втора част играха с човек повече.

Младите етърци направиха много силно първо полувреме, когато създадоха няколко чисти положения и по чудо не поведоха. Още в 5-ата минута силен удар на Александър Гугучков мина над вратата, а още в следващата атака удар на Калоян Ненчев бе уловен от вратаря на гостите. Отново Гугучков изскочи сам срещу вратаря, но не успя да завърши атаката с голов удар.

В 21-ата минута пък Ивелин Иванов напредна сам срещу вратата и стреля в обратния ъгъл, но топката мина до гредата. До почивката последваха нови два удара на Гугучков над рамката. Гостите се отчетоха само с един удар на Христо Илиев с глава до гредата.

Възловият момент в мача дойде в 43-ата минута, когато Тони Паликрушев от „Вихър“ се откъсна срещу вратаря Валентин Димитров, който го пресрещна на границата на пеналта. Реферът отсъди фаул и червен картон, с който стражът на етърци не бе съгласен с претенции, че е играл чисто. Наложи се да излезе Траян Димитров, за да влезе в игра резервният вратар Теодор Иванов.

Втората част вече бе за опитните гости, които имаха числен превес. В 56-ата минута бившият етърец Жюлиен Бенков с прехвърлящ удар откри – 0:1. Десет минути по-късно Радослав Батов насочи топката към вратата, но тя бе избита. Треньорът на „Етър-2“ Николай Катъров направи още 4 смени в опит да обърне мача. Младите „боляри“ в последните минути натиснаха, но това доведе до опасни контри на гостите. В 89-ата минута удар в опразнената врата бе избит от Васко Първанов, а в последните секунди на добавеното време Христиан Петков стреля в ъгъла за крайното 0:2.

„Етър-2“: Валентин Димитров, Александър Краев, Александър Гугучков, Георги Иванов (62 Атанас Атанасов), Ивалин Петков, Ивелин Иванов (57 Денислав Георгиев), Исмаил Ибрямов, Калоян Ненчев (62 Златин Боянов), Росен Върбишки, Север Алиев (62 Васко Първанов), Траян Димитров (44 Теодор Иванов).