Лудогорец – ЦСКА-София (Състави)

0
sastavilud
- -

Лудогорец и ЦСКА-София ще се изправят един срещу друг в дербито от 13-ия кръг на Първа лига днес, 10-ти октомври, от 19:00 часа. „Орлите“ посрещат своя съперник на „Хювефарма Арена“ в Разград в един от ключовите двубои в битката за титлата.

Преди началото на кръга „червените“ заемат второ място в класирането с 25 точки и са загубили най-малко точки от началото на сезона (8 победи, 1 равенство и 1 загуба), докато шампионите са на четвърта позиция с две точки по-малко, като са записали две ремита и едно поражение в десет мача. Срещата ще бъде ръководена от сочения за най-добър български рефер Георги Кабаков с асистенти Мартин Маргаритов и Диян Вълков, докато за ВАР ще отговаря Ивайло Стоянов с помощник Мирослав Иванов.

В последния си мач ЦСКА-София записа трудна домакинска победа над Пирин Благоевград с 2:1, с която се отърси от тежкото поражение от Левски във Вечното дерби през септември. От своя страна в четвъртък Лудогорец записа равенство 1:1 с финландския ХИК в Лига Европа, а в последния кръг на Първа лига допусна изненадваща загуба от Локомотив София.

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 3. Антон Недялков, 6. Якуб Пиетровски, 10. Матиас Тисера, 11. Кирил Десподов, 14. Дени Групер, 16. Аслак Фон Витри, 20. Нонато, 24. Оливие Вердон, 73. Рик Джонатан, 95. Каули Оливейра

старши треньор: Анте Шимунджа

ЦСКА-София: 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матей, 6. Християн Петров, 15. Тибо Вион, 3. Жеферсон, 21. Амос Юга, 7. Джонатан Линдсет, 8. Станислав Шопов, 27. Маурисио Гарсез, 23. Жираир Шагоян, 28. Браян Морено

старши треньор: Саша Илич

съдия: Георги Кабаков