Чудесен Нефтохимик обърна Лудогорец 2 (СНИМКИ)

0
- -

Нефтохимик постигна първа победа във Втора професионална лига. След като загуби гостуването си на Ботев (Гълъбово) в първия кръг, днес „шейховете“ показаха чудесна игра и заслужено се поздравиха с успех срещу Лудогорец 2.  Възпитаниците на Николай Кръстев първи допуснаха гол във вратата си. Те обаче показаха характер и обърнаха резултата в своя полза за крайното 2:1.

През първото полувреме двата тима показаха равностойна игра. Борбата се водеше основно в средата на терена, като интересни моменти и пред двете врати липсваха.

Бургазлии направиха 1-2 по-опасни слизания към Наумов, но без да успят да го застрашат сериозно. В заключителните секунди пък Атанас Гичев се намеси убедително при възможност за гол на гостите, запазвайки нулевото равенство.

През втората част играта се пораздвижи. Домакините първи успяхада стигнат до възможност за гол. Цветан Филипов изпълни хубаво свободен удар, Станислав Жеков насочи топката към горния десен ъгъл, но с котешки рефлекс Наумов изби.

Гостите пък успяха да поведат в 63-ата минута. След центриране в наказателното поле и кратко разбъркване, Томас Цвятков се разписа с глава за 0:1.

Нефтохимик реагира мигновено на полученото попадение и натисна сериозно своя съперник. Това даде резултат в 70-ата минута. Георги Бинев излезе сам срещу вратаря. Първоначално нападателят не сполучи с опита си да прехвърли Наумов, но топката се върна при него и от втория опит я прати в мрежата за 1:1.

Натискът на „шейховете“ се увенча с пълен обрат в 81-ата минута. Цветан Филипов попадна в прегръдките на своите съотборници, след като от 10-ина метра направи безпомощен вратаря на Лудогорец. Малко по-късно Георги Бинев можеше да реши всичко в мача. Цветан Филипов го изведе сам срещу вратаря, но талантът стреля право в Наумов.