Стоичков с магическо отиграване, блести в звезден мач (ВИДЕО)

0
- -

Живата легенда Христо Стоичков показа нагледно, че във футбола няма млади и стари. 56-годишният нападател изработи три гола за 25 минути в Мача на мира – демонстративен двубой в Рим с участието на множество популярни бивши и настоящи състезатели.

Камата беше титуляр в състава на “белите” редом до състезатели като Роналдиньо, Буфон, Мхитарян, Венсан Кандела, Шота Арвеладзе и др. Носителят на “Златната топка” направи две асистенции за голове на Арвеладзе, а освен това атрактивно с пета участва в акцията при попадение на португалеца Уго Алмейда.

Докато Стоичков беше на терена – само през първото полувреме от 25 минути, неговият отбор водеше с 3:2. Пое Стоичков, който игра с №9, беше заменен, а “сините” обърнаха до победното за тях 4:3.

Срещата се проведе под патронажа на папа Франциск и беше посветена на Диего Марадона, който беше участник в мача в предишните му две издания преди години.