Твърд титуляр на Левски се размина с тежка контузия

0
ronaldo
- -

Крилото на Левски – Роналдо – се размина с тежка контузия. Бразилецът бе изнесен на носилка със сълзи в очите в 85-ата минута при загубата от Славия с 1:2 на „Герена“ в изминалия кръг на Първа лига и опасенията бяха, че той има сериозна травма в коляното. 21-годишният играч веднага бе обездвижен с ботуш от лекарския екип на сините и изпълняваше стриктно указанията на медиците в последните дни.

Роналдо е преминал обстойни прегледи, които са показали, че няма нищо сериозно и той дори има възможност да поднови тренировки днес.

По всяка вероятност Станимир Стоилов ще даде почивка на бразилеца за предстоящия мач с Вихрен Сандански в турнира за Купата на България, за да бъде готов за отложената среща от първенството с Лудогорец на 1 декември. Дясното крило е един от футболистите, които не са пропускали мач за сините от началото на сезона във всички турнири. До момента той има 22 двубоя, в които реализира едва две попадения, и за момента не оправдава с играта си в предни позиции./ „Тема спорт“