Левски потегли ударно! Победи дубайски гранд

0
levski otbor
- -

Левски постигна победа в първата си контрола за 2023 г. На стадион „Ал Мактум“ в Дубай, „сините“ се наложиха с 2:1 над местния гранд Ал Насър.

И трите нови попълнения на Левски – Рикардиньо, Кристиан Димитров и Асен Чандъров – взеха участие в мача. Първите двама бяха титуляри, а дошлият от Септември (Сф) халф се появи на терена за началото на второто полувреме. За него това бе повторен дебют със синята фланелка.

Левски започна вихрено и поведе след по-малко от 60 секунди игра. Кръстев подаде към Илиян Стефанов, той намери в наказателното поле Марин Петков, който шутира с левия крак и изпрати топката във вратата на Ал Насър за 0:1.

В 7-ата минута Филип Кръстев центрира от корнер, Илиян Стефанов засече с глава, но топката излезе в аут.

В 14-ата минута Петрис изведе Петков по дясното крило, той центрира, Рикардиньо стреля с глава в наказателното поле, но вратарят на Ал Насър спаси.

В 20-ата минута домакините създадоха опасно положение. След центриране отдясно, Раян засече топката в наказателното поле на Левски. Николай Михайлов обаче спаси.

120 секунди по-късно Левски удвои аванса си. „Сините“ се възползваха от лошо изчистена топка от вратаря на домакините. Петков подаде на Стефанов в наказателното поле, той му върна топката и от точката на дузпата Петков я изпрати в долния десен ъгъл на вратата на Ал Насър за 0:2.

В 26-ата минута Уелтън проби отляво и намери Стефанов на точката на дузпата. Последният шутира, но вратарят на домакините изби. При опита за добавка пък Рикардиньо извърши нарушение срещу стража на Ал Насър.

До края на полувремето нямаше други опасни положения и пред двете врати. Така първите 45 минути завършиха с два гола аванс за Левски.

„Сините“ започнаха втората част с 6 промени в състава. Пламен Андреев замени Николай Михайлов, Цунами – Жереми Петрис, Асен Митков – Андриан Краев, Ноа Сонко Сундберг – Хосе Кордоба, Роналдо – Уелтън и Асен Чандъров – Илиян Стефанов.

Само 120 секунди след началото на втората част, домакините върнаха едно попадение. Таарабт намери в наказателното поле Раян, който със силен шут намали изоставането на своя отбор – 1:2.

В 63-ата минута Преслав Бачев замени Рикардиньо. 7 минути след това Келиан ван дер Каап влезе в игра, вместо Кристиан Димитров, а Антоан Стоянов – на мястото на Филип Кръстев.

В 79-ата минута Асен Митков центрира от корнер отляво на вратата на „Ал Насър“. Сундберг засече с глава, но вратарят на домакините изби. Топката попадна в Келиан ван дер Каап, който шутира. Топката попадна във вратата на „Ал Насър“, но играч на „сините“ е бил в засада, според страничния съдия, вследствие на което попадението бе отменено.

В 83-ата минута Александър Божилов замени Марин Петков.

Стартов състав на Левски: 13. Николай Михайлов – 2. Жереми Петрис, 50. Кристиан Димитров, 33. Хосе Кордоба, 22. Патрик-Габриел Галчев – 8. Андриан Краев, 30. Филип Кръстев, 14. Илиян Стефанов – 17. Уелтън, 88. Марин Петков, 9. Рикардиньо