Японци удариха ЦСКА-София! Скандални съдии отмениха 2 гола на японците и 1 на „червените“ (ВИДЕО)

0
cska otbor
- -

ЦСКА-София допусна загуба от Санфрече Хирошима в първата си контролна среща. На един от терените в Белек „червените“ отстъпиха с 0:1. Освен с поражението на родния тим, двубоя пък ще се запомни и с изумително слабото съдийство. Реферите отмениха гол на ЦСКА-София заради съмнителна засада, 2 попадения на японците заради несъществуващи засади, а имаха и още куп абсурдни отсъждания.

Първият точен удар в мача дойде в 17-ата минута. Тибо Вион стреля от дистанция, вратарят се намеси неубедително, избивайки пред себе си. Там обаче нямаше футболист на ЦСКА-София и топката бе изчистена.

60 секунди по-късно „червените“ по чудо не поведоха. Де Нойер центрира отляво. Назон засече от границата на вратарското поле. Стражът на японците обаче някак успя да избие отиващата под гредата топка в корнер.

След половин час игра Густаво Бусато трябваше да излезе почти до центъра, за да пресече извеждащо подаване. Вратарят се справи отлично и предотврати сериозна опасност пред вратата си.

След почивката на терена се появи единственото до момента ново попълнение на ЦСКА-София – Тобиас Хайнц. За него това бе неофициален дебют с червената фланелка.

В 55-ата минута Евтимов бе на път да направи сгреши фатално, след като изчисти неумело. Топката попадна пред наказателното поле във футболист на Санфрече, който стреля незабавно. Вратарят обаче се реваншира и спаси.

В 61-ата минута Хайнц шутира от наказателното поле, но неточно.

240 секунди по-късно Хайнц изведе в наказателното поле Морено, който залъга двама съперници и подаде вляво от себе си на Туфегджич. Последният не сгреши на празна врата, пращайки топката в мрежата. Попадението обаче бе отменено заради твърде спорна засада.

В 68-ата минута Танада бе изведен и изключително красиво копна над излезлия да го пресрещне извън наказателното поле Евтимов, а топката спря в мрежата. И този гол обаче бе отменен заради очевадно несъществуваща засада.

Секунди по-късно ситуацията се повтори. Отново футболист на японците опита да прехвърли Евтимов, който този път докосна топката, което бе достатъчно тя да излезе в корнер. Отново обаче съдиите изумиха, отсъждайки аут.

В 78-ата минута второ попадение на японците не бе зачетено заради скандално маркирана засада. Халифа бе изведен сам срещу Евтимов и стреля покрай него, поразявайки целта, но страничният рефер незнайно защо вдигна флагчето си.

В 82-ата минута Димитър Евтимов спаси опасен удар от близко разстояние, а при добавката японски футболист бе крайно неточен.

В 88-ата минута гол на Санфрече най-накрая бе признат. Мацумото бе изведен сам срещу Евтимов и с удар пред вратарското поле не сгреши за 0:1.

ЦСКА-СОФИЯ: 1. Бусато, 2. Матей, 4. Кох, 6. Петров, 5. Де Нойер, 3. Жеферсон, 15. Вион, 27. Гарсес, 26. Марселино, 23. Шагоян, 9. Назон

Резерви: 25. Евтимов, 12. Шаламанов, 16. Дончев, 19. Турицов, 22. Махмутович, 13. Минков, 7. Линдсет, 8. Шопов, 11. Туфегджич, 14. Хайнц, 17. Чарлс, 18. Антонов, 20. Живков, 21. Юга, 24. Жабов, 28. Морено, 30. Бамба

САНФРЕЧЕ ХИРОШИМА: 38. Осако, 2. Сумийоши, 5. Мацумото, 6. Аояма, 9. Виейра, 10. Моришама, 11. Мицута, 18. Кашива, 19. Сасаки, 30. Шибасаки, 32. Кошимичи