Левски за втори път отупа бивш национал на Франция, играл в Арсенал и Ман Сити

0
levski galf
- -

Безспорно най-голямото и известно има в състава на вчерашния съперник на „сините“ – Гълф Юнайтед – бе десният бек Бакари Саня. На 14 февруари той ще стане на 40 години. В кариерата си, която премина през Оксер, Арсенал и Манчестър Сити, той записа и 65 мача за френския национален отбор.

Интересното е, че той се изправи срещу „сините“ след 18 години пауза, а те отново са водени от Станимир Стоилов. Иначе става дума за сблъсъците между Левски и Оксер за Купата на УЕФА през 2005 година. На 15 септември „сините“ загубиха на стадион „Абе Дешан“ с 1:2. А вчера на терена бе още един играч от онзи двубой – Ники Михайлов. Левски спечели реванша на „Герена“ с 1:0, а автор на безценния гол бе Милан Коприваров. В този паметен двубой на „Герена“ Саня записа 90 минути за Оксер. Левски си осигури първо влизане в група на турнирите, а освен това успя да стигне и до четвъртфинал за Купата на УЕФА./ „Мач Телеграф“