Спартак (Вн) би северномакедонци за край на лагера в Турция

0
Spartak Varna
- -

Спартак (Варна) спечели последната си контрола в Турция. „Соколите“ се наложиха с 2:0 Македония (ГП).

След четвърт час игра Спартак организира скоростна контра. Жуао Марио да излезе сам срещу вратаря, но ударът му премина на сантиметри от гредата.

В 28-ата минута Руменов стреля атрактивно със задна ножица, но слабо и право във вратаря.

180 секунди преди края на полувремето Ивей Ромееш центрира отдясно. Лерой Микелс засече с глава, но покрай вратата.

Северномакедонците отговориха с опасен шут на Алексовски, който обаче не намери целта.

В 59-ата минута обаче Стойков се възползва от Пламен Димов, остана сам срещу Дичевски, но стреля неточно.

Спартак повече в 66-ата минута. Денис Беланюк вкара много красив гола, след като с удар от дъгата на наказателното поле насочи в долния десен ъгъл на вратата. Топката се удари в гредата и спря в мрежата за 1:0.

В 70-ата минута Лерой Микелс стреля много опасно от фал. Стоянович обаче някак успя да избие в корнер.

В 85-ата минута Спартак удвои аванса си. Румен Руменов с шут от над 20 метра намери долния десен ъгъл на вратата за 2:0.

Спартак (Варна): 31. Кристиано Фигейредо, 14. Ивей Ромееш, 3. Бен Карамоко, 25. Пламен Димов, 66. Александър Цветков, 17. Александър Белоусов, 8. Ивайло Климентов, 77. Румен Руменов, 13. Лерой Микелс, 47. Родни Антуи, 23. Жуао Марио.

Резерви: 21. Иван Дичевски, 1. Стефан Петков, 11. Виктор Митев, 20. Нейтън Олдър, 28. Андриан Димитров, 27. Денис Беланюк, 51. Ивайло Йорданов.

Македония (ГП): 25. Тасев, 5. Илиевски, 6. Личина, 4. Мишевски, 33. Пецов, 15. Стойков, 8. Стоилов, 23. Алексовски, 22. Абази, 7. Лемос, 9. Шкендери.