Роден национал изгледа от пейката драматично равенство на Монца

0
- -

Новакът в Серия А Монца се измъкна дълбоко в добавеното време от загуба срещу един от аутсайдерите Сампдория, като мачът завърши 2:2.

Тимът от Генуа, който е на предпоследно място в класирането и имаше четири поредни загуби в шампионата, започна по-уверено мача и Маноло Габиадини откри резултата в 12-ата минута след асистенция на Сам Ламерс. Това бе неговият гол №65 в първенството.

Монца все пак успя да изравни след половин част игра чрез Андреа Петаня, който получи пас в наказателното поле и с мощен шут вкара във вратата.

Сампдория отново поведе през втората част, след като удар на Томас Ринкон бе избит, но Габиадини бе най-съобразителен и вкара при добавката.

В седмата минута на добавеното време Андреа Петаня бе съборен в наказателното поле на гостите и Матео Песина бе точен от дузпа, за да изравни. Монца няма загуба вече в седем поредни мача и стана едва втория новак в Серия А, който е събрал 25 точки от първите си 20 мача в елита.

За Монца неизползвана резерва остана българският национал Валентин Антов.