Само едно 0:0 в 31 сблъсъка Пирин – Левски

0
- -

Интересни факти от домакинските сблъсъци на Пирин срещу Левски в елита, представени от „Тема Спорт“.

Равносметката от последните 10 мача на стадион „Христо Ботев“ е: 2 победи за Пирин, едно равенство и 7 победи за сините.

В 31 мача са отбелязани 68 гола, средно по 2.19 на двубой.

Само една среща от 31 е завършила 0:0.

Най-често получените резултати са: 1:0 -11 пъти (6 за Пирин и 5 за ЛеВски), 3:0 – 5 пъти (5 за сините), и 1:1 – 5 пъти.

През първите полувремена са отбелязани 31 гола, а през вторите 45 минути са реализирани 37 попадения.

В 3 поредни първенства Пирин побеждава Левски на собствен терен – 1975/76, 1976/77 и 1977/78 година.

Най-много голове за Пирин в Благоевград е отбелязал Методи Стоянов – 3, а с по 2 са – Й. Костов и Ив. Цветков.

За Левски най-резултатни в Благоевград са били: 4 – Б. Искренов, 3 – Н. Сираков и Ж. Мапуку, 2 – В. Войнов, П. Панов, П. Михтарски и Ил. Стефанов.

Автор на единствения хеттрик е Жуниор Мапуку от Левски.

Един автогол в полза на орлетата си е отбелязал Ал. Марков от Левски.

За Пирин са отсъдени 2 дузпи, като едната е реализирана от Иван Цветков, а другата е пропусната от Н. Петрунов.

За Левски са отсъдени 3 дузпи, като и трите са реализирани – от П. Панов, Ем. Спасов и Ем. Велев.

Един мач се е играл на неутрален терен в Кюстендил – на 8 ноември 2009 година, като сините бият с 2:0.

Петър Михтарски е отбелязвал голове и за двата отбора.

Трима чужденци са вкарвали голове за Пирин: Стоимир Урошевич, Драги Коцев и Аймен Суда.

За Левски са се разписали 4 чужденци: Д. Тасевски, Ж. Матондо, Ж. Мапуку и Уелтън.

Автор на най-бързия гол е Мартин Тошев от Пирин – в 28-ата секунда при победата над Левски с 1:0 на 22 ноември 2015 година.

В последната минута са реализирани 4 гола: три от състезатели на Левски – П. Панов, Ен. Кръстовчев и Ж. Мапуку, както и един от футболист па Пирин – Cт. Урошевич.

В 20 кръг са се играли 2 мача на стадион „Христо Ботев“, като домакините имат една победа и един двубой е завършил наравно.

През февруари се е състоял един двубой – през 2017 година, когато домакините победиха с 1:0.