ЦСКА-София и Левски не излъчиха победител в дербито на дублиращите отбори

0
levski 2 dubal cska sofiq 2 dubal iulian iliev
- -

ЦСКА-София и Левски не излъчиха победител в дербито на дублиращите отбори. В мач от ХХ кръг на Югозападната Трета лига, игран на стадион „Българска армия“, „червени“ и „сини“ създадоха куп положения, от които обаче не успяха да се възползват. Така мачът завърши при резултат 0:0.

Левски започна по-активно двубоя и можеше да поведе в 13-ата минута. Кристиан Белмустаков центрира отляво, Борислав Рупанов засече с глава, но над вратата.

180 секунди по-късно удар с глава на Лъчезар Иванов не намери целта.

Последваха две стабилни изяви на Йоан Загоров, който се справи с изстрели на Георги Димитров и Георги Чорбаджийски.

Левски отговори в 32-ата минута. Бърза контраатака завърши с шут на Борислав Рупанов, който обаче бе уловен сигурно от Алекс Божев.

Скоро след това Антон Иванов центрира отдясно. Борислав Рупанов засече от добра позиция. Топката рикошира в защитник на ЦСКА-София и бе напът да излъже Алекс Божев, който все пак успя да я улови пред голлинията.

В 42-ата минута ЦСКА-София по чудо не откри резултата. След пас отляво, Георги Димитров стреля от вратарското поле. Йоан Загоров обаче с фантастична намеса някак успя да избие. Последва добавка на Венцислав Иванов, но този път защитник на гостите застана на пътя на топката.

В 52-ата минута Чорбаджийски засече центриране от корнер, но неточно.

6 минути по-късно Левски пропусна най-доброто си положение до момента. Антон Иванов осъществи чудесен индивидуален пробив, завършил с удар от ъгъл на вратарското поле. Алекс Божев с отлична намеса успя да избие. Иванов направи добавка, но отново „червеният“ страж се справи и запази нулевото равенство.

В 65-ата минута „червените“ направиха невероятен пропуск. Юлиан Илиев изведе вдясно в наказателното поле Илиан Антонов, който върна назад. Петко Панайотов шутира от движение, но топката срещна дясната греда. Павел Жабов направи добавка, но от 3-4 метра не успя да уцели празната врата.

В 71-ата минута домакините осъществиха чудесна атака, завършила с успореден пас от наказателното поле. Сантиметри обаче не достигнаха на Александър Кожухаров да засече на 2 метра от голлинията.

В 87-ата минута Юлиан Илиев центрира от фал. Петко Панайотов засече с глава, но малко над напречната греда.

Секунди преди края на редовното време Антоан Стоянов центрира от фал. Борислав Рупанов успя да докосне с глава топката, която премина до дясната греда.

ЦСКА-София II: 1. Алекс Божев (к), 2. Илиян Димитров, 3. Лъчезар Иванов, 4. Браян Стефков, 5. Петко Панайотов, 6. Георги Чорбаджийски, 7. Венцислав Иванов, 8. Юлиан Илиев, 9. Георги Димитров, 10. Алесандро Николов, 11. Павел Жабов

Резерви: 30. Илия Шаламанов-Тренков, 13. Росен Маринов, 15. Мартин Сотиров, 16. Димитър Петров, 17. Александър Кожухаров, 18. Илиан Антонов, 19. Роберто Щилянов, 20. Виктор Атанасов, 21. Кристиан Георгиев

Левски II: 12. Йоан Загоров (к), 2. Марио Дадаков, 4. Георги Коричков, 5. Слави Чакъров, 3. Адриан Видинов, 8. Антоан Стоянов, 6. Дейвид Михалев, 9. Калоян Стрински, 10. Кристиан Белмустаков, 7. Антон Иванов, 11. Борислав Рупанов

Резерви: 1. Атанас Кехайов, 14. Никола Бандев, 15. Преслав Бачев, 16. Александър Божилов, 17. Кристиян Йовов, 18. Димитър Андонов, 19. Димитър Щерев, 21. Мартин Тодорски, 20. Калоян Петков