Томаш: Дузпата беше преломният момент! Липсва ни скамейката

0
aleksandar tomash
Снимка: lokomotivpd.com
- -

Старши треньорът на Локомотив (Пд) – Александър Томаш – сподели мнението си за загубата с 1:2 от Черно море.

„В началото на мача имахме леки колебания. След това цялото първо полувреме контролирахме събитията, изравнихме. Получихме гол след хубава индивидуална акция на противника. Преломният момент беше дузпата. Поемам вината, не обвинявам Митко. Откакто съм в Локомотив доста дузпи се пропуснаха. Който не бие, той не изпуска, но това беше преломният момент. На полувремето опитах да успокоя футболистите, да им кажа, че всичко е в нашите ръце, но агресията на Черно море през второто полувреме и желанието за победа беше повече от това, което ние показахме. Знам, че е трудно. Аз съм максималист, но с оглед на ситуацията трябва да направим всичко възможно да влезем в първата шестица. Агресията на домакините ни пречупи през второто полувреме.

Имаме цели и трябва да ги гоним. Трябва да сме реалисти. Не бяхме изпускали четворката. В тези ситуации младите футболисти прегарят. Двамата, които искахме, още са без картотеки. Липсва ни скамейката“, коментира Томаш.