В атрактивен мач с 6 гола: Ботев (Пд) удари Пирин в Благоевград, нападател се вихри с хеттрик (ВИДЕО)

0
antoan baroan
Снимка: facebook.com/botevplovdiv
- -

Ботев (Пд) победи като гост Пирин в мач от XXIX кръг на efbet Лига. На стадион „Христо Ботев“ пловдивчани се наложиха с 4:2. По този начин те развалиха празника на старши треньора на „орлетата“ Христо Янев, който днес е рожденик.

В 5-ата минута Виктор Генев се намеси решително, избивайки пред голлинията удар от границата на наказателното поле по земя на Кондраков.

180 секунди по-късно Бенгюзов центрира пред вратарското поле, Дюлгеров засече с глава, но над напречната греда.

В 11-ата мощен шут от дистанция на Бароан профуча покрай дясната греда.

В 18-ата минута Антоан Барон стреля от въздуха от границата на наказателното поле. Топката обаче разтресе лявата греда.

В 23-ата минута скоростна контра на гостите бе завършен с нов шут на Бароан, който този път премина на сантиметри от левия страничен стълб.

240 секунди по-късно Ботев все пак поведе. Мертенс центрира отдясно. Янко Георгиев плонжира, но се сблъсъка с Вячеслав Велев и изби право в краката на Бароан, който прати топката в опразнената врата за 0:1.

В 32-ата минута Ботев удвои аванса си. Макрецкис спъна Акере в наказателното си поле и главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Антоан Бароан бе безкомпромисен за 0:2.

В 44-ата минута Пирин намали изоставането си. Вячеслав Велев даде остър пас отдясно по земя. Виктор Генев опита да пресече, но вместо това порази собствената си врата за 1:2.

В 1-ата минута на даденото продължение „орлетата“ успяха и да изравнят. Смоленски пое на гърди в наказателното поле, с гръб към вратата, след което подаде към Макрецкис. Халфът залъга съперник и с прецизен удар намери долния десен ъгъл на вратата за 2:2.

В началните секунди на втората част Минков получи отдясно, след което намери в наказателното поле Антоан Бароан. Последният с прецизен удар прати топката в мрежата. Попадението обаче бе отменено заради засада при паса към Минков.

В 62-ата минута Чебраилс Макрецкис бе изведен сам срещу вратаря. Ударът му обаче бе отразен от Ханкич. Добавката на Смоленски пък бе отклонена в корнер.

120 секунди по-късно Ботев отново поведе. Домакините не успяха да изчистят добре центриране от корнер. Дилан Мертенс шутира на 2-3 метра от ъгъла на вратарското поле, Александър Дюлгеров пък в опита си да парира прати топката в собствената си врата за 2:3.

В 67-ата минута Мартин Смоленски стреля от наказателното поле, топката срещна ръката на Виктор Генев, но съдията подмина ситуацията. Последва двойно спасяване на Ханкич, в края на което Даниил Кондраков му влезе по-остро. Домакините реагираха бурно, искайки дузпа. В крайна сметка Драгомир Драганов сам отиде до монитора, за да разгледа и двете ситуации. След това той потвърди, че няма основания за 11-метров наказателен удар, а вдигна само жълт картон на Кондраков.

Четвърт час преди края на редовното време Ботев си подпечата победата. Центриране от корнер стигна до Антоан Бароан, който с шут по диагонала от 10-ина метра забоде топката в горния ляв ъгъл на вратата за 2:4. По този начин нападателят оформи и своя хеттрик.

Пирин: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров, 11. Андрей Йорданов, 24. Борис Тютюков, 73. Венцислав Бенгюзов, 13. Даниил Кондраков, 26. Иван Тасев, 18. Мартин Смоленски, 72. Раян Сенхаджи, 20. Чебраилс Макрецкис, 19. Вячеслав Велев

Ботев (Пд): 13. Хидайет Ханкич, 4. Виктор Генев, 5. Красиан Колев, 6. Дилан Мартенс, 11. Антоан Бароан, 16. Самюел Акере, 17. Николай Минков, 18. Самюел Супрайен, 19. Абдулайе Траоре, 20. Антонио Калдерон, 44. Роберто Пунчец