Черно море повали Спартак в атрактивно варненско дерби с 5 гола (ВИДЕО)

0
spartak varna cherno more
- -

Черно море победи Спартак във варненското дерби. В мач от ХХХ кръг на efbet Лига, игран пред 7 хиляди зрители на „Тича“, домакините се наложиха с 3:2. По този начин „моряците“ се доближа само на точка от четвъртия в класирането Левски. „Соколите“ пък остават на последно място със 17 точки.

В 12-ата минута груба грешка в защитата на гостите доведе до това Едгар Пашеко да се озове сам срещу Фигуейредо на границата на вратарското поле. Ударът му обаче бе неточен.

240 секунди по-късно Александър Василев центрира отляво. Атанас Илиев се извиси пред вратарското поле и засече с глава. Фигуейредо обаче успя да избие отиващата под гредата топка в корнер.

Черно море поведе в 38-ата минута. Александър Василев центрира отляво. Мазир Сула овладя и почти от аутлинията центрира пред вратарското поле. Там Васил Панайотов засече неспасяемо за 1:0.

В 44-ата минута „моряците“ можеха да удвоят аванса си. Васил Панайотов много технично копна от дъгата на наказателното поле. Топката прехвърли излезлия леко напред вратар, но срещна лявата греда.

В самото начало на втората част феновете на Черно море и Спартак „запалиха“ стадиона с факли и димки, което наложи мачът да прекъснат за кратко.

В 49-ата минута Мазир Сула стреля много опасно от фал. Фигуейредо обаче успя да избие отиващата в горния десен ъгъл топка в корнер.

120 секунди по-късно обаче домакините стигнаха до второ попадение. Александър Василев центрира от фал. Даниел Димов засече с глава, но топката срещна дясната греда. Капитанът на Черно море обаче стигна пръв до върналата се на границата на вратарското поле топка и при добавката не сгреши на празна врата за 2:0.

В 59-ата минута Спартак върна интригата. Живко Атанасов сгреши фатално, след като не успя да изчисти подаване от тъч. Иван Йорданов взе топката и нахлу отдясно в наказателното поле, след което даде успореден пас. Евандро пък от вратарското поле нямаше как да сгреши – 2:1.

Само 240 секунди по-късно „соколите“ организираха изключително опасна контра. В крайна сметка обаче Виктор Попов самопожертвувателно застана на пътя на изстреляната от Иван Йорданов топка и не позволи да се стигне до изравняване.

В 74-ата минута Черно море възстанови аванса си от две попадения. Александър Василев центрира отлично от фал. На границата на вратарското поле пък Влатко Дробаров с глава направи безпомощен Фигуейредо за 3:1.

120 секунди по-късно Атанас Илиев излезе сам срещу вратаря. Ударът му по диагонала обаче премина на сантиметри от дясната греда.

В 83-ата минута Спартак (Вн) отново намали изоставането си. Ивей Ромееш изведе в наказателното поле Денис Баланюк, който с шут по диагонала се разписа за 3:2. За повече обаче „сините“ нямаха нито време, нито сили.

В даденото продължение пък се стигна до сериозно напрежение след сблъсък между Евандро и Виктор Попов. До по-сериозни инциденти обаче не се стигна.