Академик с убедителна победа над Левски в последното си домакинство за сезона

0
akademik sv
- -

С пореден силен мач и разгромяваща победа над гостуващия Левски 2007 завърши сезонът Академик Свищов пред родна публика.

Още от първите минути на срещата се видя, че свищовските „студенти“ ще доминират през двубоя, като в днешния двубой инициативата бе изцяло притежание на домакините.
Димитър Николов, Кристиян Иванов и Калоян Митев решиха всичко в двубоя още до почивката с три красиви безответни гола.
Калоян Митев добави още един през втората част за 4:0 и имаше възможност на два пъти да запише хеттрик в двубоя, но малшанс му попречи. Треньорът Радостин Александров пусна три от юношите на клуба в игра, а в заключителните минути гостите отбелязаха почетно попадение.

Дъждът в днешния ден попречи да се изпълни предвидената програма за забавлeние на зрителите и по повод изпращането на футболистите. Но въпреки това всички престрашили се да дойдат на градския стадион станаха свидетели на красива и динамична игра и още по-красиви попадения.

В последния кръг, играчите на Академик гостуват на изпадналия днес, отбор на Локомотив (Дряново).