Вратарят на Локо (Пд) със стабилни изяви за Хърватска

0
dinko horkash
Снимка: facebook.com/lokomotivplovdiv
- -

Вратарят на Локомотив Пловдив Динко Хоркаш взе участие за олимпийския отбор на Хърватска при победата над Катар с 1:0. Двубоят се игра в четвъртък вечерта в Австрия.

Стражът на черно-белите пази едно полувреме за ветрените, като се отчете с отлични намеси и запази мрежата си суха. Това е първа повиквателна за него, като преди това имаше колебания дали да избере селекцията на Босна и Херцеговина или тази на Хърватска.

Заради въпросния спаринг с Катар Хоркаш не бе в групата на Локомотив Пловдив за последния шампионатен двубой срещу ЦСКА 1948 в Бистрица. В негово отсъствие младият Томов се представи на ниво и не допусна гол – 0:0.

Почти сигурно Хоркаш ще пропусне началото на лятната подготовка. Всички детайли около нея ще бъдат обявени в следващите дни./ „Тема спорт“