Сърбия загря с трудна и драматична победа за България

0
sarbia otbor
- -

Сърбия победи трудно с 3:2 Йордания в контрола, изиграла се във Виена. Сърбите свериха часовника преди гостуването на България в Разград следващия вторник в мач от група G на квалификациите за Евро 2024.

Отборът на Драган Стойкович изпита сериозни затруднения, за да спечели мача, в който не липсваше заряд.

Още в 7-ата минута бъдещият съперник на България излезе напред в резултата. Точен беше Страхиня Еракович, който се възползва от асистенция на Урош Рачич.След почивката Стойкович очаквано направи доста ротации в своя състав. Играта на сърбите се разстрои, а Йордания стигна до обрат.

Халфът на Ал Хюсеин Махмуд Ал Марди наниза два бързи гола в 54-тата и 67-ата минути.

Отговорът на западните ни съседи дойде седем минути преди изтичането на редовното време. Повилият се в игра за началото на втората част нападател на Лос Анджелис Галакси – Деян Йовелич възстанови равенството. Попадението предизвика бурни емоции на трибуните и обидни скандирания, последвани от хвърляне на предмети.

Съдията прибра футболистите на двата отбора в тунела, докато не се охладят страстите. Дикторът на стадиона съобщи, че феновете са с последно предупреждение и при нова изцепка мачът няма да се доиграе.В крайна сметка след кратката пауза срещата продължи, а в 88-ата минута Сърбия измъкна крайния успех. Отново Йовелич беше точен за крайното 3:2. Филип Младенович влезе в ролята на асистент.

Мачът на Сърбия с България е във вторник от 21:45 часа. Преди това нашите играят с Литва в събота от 16:00.Сърбия победи трудно с 3:2 Йордания в контрола, изиграла се във Виена. Сърбите свериха часовника преди гостуването на България в Разград следващия вторник в мач от група G на квалификациите за Евро 2024.

Още в 7-ата минута бъдещият съперник на България излезе напред в резултата. Точен беше Страхиня Еракович, който се възползва от асистенция на Урош Рачич.

След почивката Стойкович очаквано направи доста ротации в своя състав. Играта на сърбите се разстрои, а Йордания стигна до обрат.

Съдията прибра футболистите на двата отбора в тунела, докато не се охладят страстите. Дикторът на стадиона съобщи, че феновете са с последно предупреждение и при нова изцепка мачът няма да се доиграе.

В крайна сметка след кратката пауза срещата продължи, а в 88-ата минута Сърбия измъкна крайния успех. Отново Йовелич беше точен за крайното 3:2. Филип Младенович влезе в ролята на асистент.

Мачът на Сърбия с България е във вторник от 21:45 часа. Преди това нашите играят с Литва в събота от 16:00.