Ботев (Пд) прегази Раднички за едно полувреме (СНИМКИ)

0
botev plovdiv radnichki
Снимка: facebook.com/botevplovdiv
- -

Ботев (Пловдив) победи Раднички (Ниш) в контролна среща. На стадион „Христо Ботев) „канарчетата“ се наложиха с категоричното 3:0.

Домакините наложиха натиск от самото начало и това даде резултат в 17-ата минута. Красиан Колев центрира от фал, а Мартин Секулич засече неспасяемо с глава, пращайки топката в горния десен ъгъл на вратата за 1:0.

Раднички можеше да изравни моментално, но Роберто Пунчец изби току пред голлинията.

В 30-ата минута шут по диагонала на Реда Рабей мина на сантиметри от гредата.

240 секунди по-късно Ботев удвои аванса си. Мака Гаку фаулира в наказателното поле Джеймс Ето’о и главният съдия Радослав Гидженов отсъди дузпа. От бялата точка Мартин Секулич бе точен за 2:0.

Ботев оформи класиката в резултата в 41-ата минута. Красиан Колев с прекрасен пас изведе Реда Рабей, който с прецизен удар порази долния десен ъгъл за 3:0.

До края на полувремето гостите можеха да върнат едно попадение с малко късмет. Центриране на Александър Пейович обаче кацна на напречната греда.

В 51-ата минута мощен шут на Реда Рабей профуча над горната греда.

В 59-ата минута Стефан Цветкович беше изведен зад защитата на Ботев. Ударът му обаче спрян с крак от Хидайет Ханкич.

В 65-ата минута далечен шут на Франсис Куми Анди премина покрай вратата на влезлия от резервната скамейка Даниел Кайзер.

В 85-ата минута гостите изпуснаха най-добрата си възможност за гол. Грешка в отбраната на Ботев подари топката на „сините“, последва кратка суматоха и Айдар технично копна над Ханкич, но кълбото мина над вратата.

120 секунди по-късно Гаку получи червен картон за бурна реакция към главния съдия. На мястото на провинилия се футболист се появи негов съотборник и двата тима доиграха мача в числено равен състав.

БОТЕВ (ПД): 13. Хидайет Ханкич, 17. Николай Минков, 25. Станислав Работов, 44. Роберто Пунчец, 16. Самуел Акере, 14. Янис Карабельов, 15. Джеймс Ето‘о, 26. Амаду Думбуя, 22. Реда Рабей, 10. Красиан Колев, 9. Мартин Секулич;

РАДНИЧКИ: 1. Драган Росич, 3. Базил Ямкам, 19. Александър Войнович, 76. Мака Гаку, 20. Филип Фрей, 15. Александър Пейович, 17. Милорад Стаич, 99. Лазар Павлович, 88. Сава Петров, 31. Джуро Жеч, 29. Павле Ивеля;