Хебър постигна първа победа, новият Берое с първа загуба (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
hebar beroe (4)
- -

Хебър победи Берое в мач от III кръг на efbet Лига. На стадион „Георги Бенковски“ в Пазарджик домакините се наложиха с 1:0. Това бе първа победа за водения от Любослав Пенев тим. За този на Густаво Араголаса пък бе първа загуба, след като в първите два кръга взе 6 точки.

В 9-ата минута Георги Вълчев отправи силен шут извън наказателното поле, насочвайки топката в долния ляв ъгъл на вратата. Родриго Ачинели обаче улови сигурно.

Берое отговори в 33-ата минута. Тиаго Сийас от границата на наказателното поле стреля в долния десен ъгъл. Матвей Игнонен обаче демонстрира страхотен рефлекс и улови.

В 42-ата минута Берое остана с човек по-малко. Джорди Говеа спря с ръка центриране отдясно, заради което получи втори жълт и съответно червен картон.

В 57-ата минута Мечев стреля директно от фал, топката рикошира, но Игнонен улови. Последва хвърляне към Ангел Бастунов, който напредна мощно и излезе сам срещу вратаря. В последния момент обаче си поведе дълго и Ачинели хвана топката.

В 62-ата минута Хебър по чудо не поведе. Георги Николов засече с глава центриране пред вратарското поле. Топката обаче бе насочен в обсега на Ачинели, който без особени затруднения улови.

В 71-ата минута домакините все пак откриха резултата. Кабов центрира отдясно. Бастунов първоначално не успя да стреля от границата на вратарското поле. След това обаче, пред погледа на Ачинели, пусна вдясно от себе си, откъдето Георги Николов порази целта за 1:0.

В 6-ата минута на даденото продължение Хебър можеше да подпечата успеха си. Шут на Ангел Бастунов от наказателното поле обаче мина над напречната греда. Това пък бе и последният интересен момент в мача.