Пустинен капан за Левски след „Лаута“

0
lokomotiv plovdiv levski plamen andreev
- -

Левски има да решава още един казус покрай мача с Локомотив Пд, който е днес от 21:15 часа. В него „сините“ ще опитат да продължат добрата си серия в първенството и да превземат още един път от началото на сезона града под паметника на Альоша. Както е известно, първо те удариха Ботев с 3:1 на „Колежа“. Треньорът Николай Костов пък ще използва гостуването на „Лаута“, за да може новите попълнения Асими Фадига и Дарлан да трупат игрови минути. Дори се смята, че съществува сериозен вариант двамата да стартират срещата като титуляри. Не е ясно и кой ще води атаката, след като Рикардиньо продължава да изпитна болки.

Освен над този казус, Николай Костов ще мисли и над друг. Той е свързан с мача с Апоел в четвъртък. „Сините“ са били попарени, че няма да може да си тръгнат веднага след мача. Причината е, че летището в Беер Шева затваря рано и не обслужва граждански нощни полети. Така от Левски ще бъдат принудени да спят още една вечер в Израел. Така тимът ще има само един ден за тренировка преди домакинството на Ботев Враца. Затова не е изключено в понеделник „сините“ да поискат отлагане. Те обсъждаха дали да не направят това и за мача с Локомотив Пд, но се отказаха и предпочетоха да играят на „Лаута“./ „Мач Телеграф“