Николай Костов: За нас бе много важно да победим Черно море и това оказа влияние на играчите

0
nikolai kostov
- -

Старши треньорът на Левски Николай Костов заяви след успеха срещу Черно море с 1:0, че за „сините“ е било много важно да победят и това е оказало влияние на играчите, които са играли нервно.

Ние по прицнип не постигаме много убедителни победи като домакини. Нека отчетем добрата игра на Черно море, особено във фаза защита. Въпреки че останаха с 10 човека се представиха много добре в защита“, сподели Костов.

Краев вчера се разболя и това може би оказа психологическо разстройство на нашите играчи.

В първите 20 минути имаше много добър футбол от Левски и Черно море“, добави той.

След червения картон стратегията за мача се промени. Ние очаквахме да пресираме високо. След червения картон се получи отпускане или пренастройване на противника. Не дадохме много шансове на Черно море, въпреки че имат много бързи нападатели.“

За нас бе много важно да победим и може би това оказа влияние и нервност на нашите играчи. Имаме прекрасни играчи и прекрасна публика.“

Имаме млади играчи, които не са толкова устойчиви в сложените моменти, но се развиваме не лошо.“

Ключовото беше, че нямахме централен нападател. За да вкараме веднага централен нападател, трябваше да изкараме някой от не лошо представителите се играчи.“

Рикардиньо влезе на почивката. Допуснахме необичайни грешки, особено през първото полувреме.“

На Пламен му е дадена почивка и в следващия мач ще бъде с нас. Вие знаете защо.“

Сега имаме повече опции. Бразилските играчи са адаптирани към първенството. Дарлан също се адаптира. За нас е радостно, че може да имаме повече опции.“

Нека не говори за трансферите, защото е още рано“, каза още Костов.