Лудогорец загуби от Теплице, допусна 2 гола за минута

0
ludogorets teplice
Снимка: facebook.com/fkteplice
- -

Лудогорец загуби от Теплице в контролна среща, част от подготвителния лагер на тима в Турция. „Орлите“ отстъпиха на чехите с 1:3.

В предишните две срещи възпитаниците на Георги Дерменджиев победиха Олимпия Любляна с 3:0 и Раков Ченстохова с 3:1.

Лудогорец поведе в 14-ата минута. След двойно подаване между Руан Секо и Якуб Пьотровски, бразилецът излезе очи в очи с вратаря и технично го прехвърли за 1:0.

Чехите изравниха след половин час игра. Петър Хронек стреля от дистанция и след рикошет в крака на Дени Групер топката спря в мрежата за 1:1.

Теплице отново поведе, секунди след началото на втората част. Абдала Гнинг излезе сам срещу вратаря и не сгреши за 1:2.

Само минута по-късно отново Гнинг реализира. Пемперски върна много леко назад и пасът му бе пресечен от играча на Теплице, който вкара за 1:3.

В 65-ата минута Лудогроец пропусна чудесна възможност да намали изоставането си. Удар на Матиас Тисера топката се отби в ръката на защитник на Теплице и главният съдия отсъди дузпа. Ударът от бялата точка на Руан обаче бе спасен от вратаря.

ЛУДОГОРЕЦ: 12. Симон Слуга, 14. Дени Групер, 26. Сонко Сундберг, 20. Атанас Пемперски, 5. Георги Терзиев, 6. Якуб Пьотровски, 30. Педро Нареси, 88. Тодор Неделев, 7. Рик Джонатан, 77. Спас Делев, 99. Руан Круз

ТЕПЛИЦЕ: 33. Ричард Лудха, 2. Алберт Лабик, 7. Даниел Фила, 15. Петр Хронек, 18. Неманя Мичевич, 20. Даниел Трубач, 21. Якуб Кристан, 23. Лукаш Маречек, 25. Абдала Гнинг, 27. Онджей Кричфалуши, 28. Ян Кнапик