И това го има! Лидерът в Хърватска би в мач с 4 дузпи!(ВИДЕО)

0
- -

Мачът от 22-рия кръг на хърватското първенство между Горица и Риека донесе 14-та победа за гостите, което затвърди първото им място в класирането. Той ще остане в историята с общо 4 дузпи и атмосферни условия, които със сигурност не бяха за футбол.

Риека победи с 2:0. Още в 8-ата минута гол на гостите не бе зачетен, след намесата на ВАР. В последната минута на първото полувреме реферът отсъди дузпа, която Пяца пропусна.В 52-ата минута домакините от Горица също получиха право да изпълнят дузпа, но Юрич пропусна.

Нов гол за Риека в 62-ата минута също не бе зачетен след ВАР намеса.Съдията даде трета дузпа и втора за Риека в 66-ата минута, която Обрегон превърна в гол.В 75-ата минута Риека получи трета дузпа, която Обрегон превърна отново в гол, което бе достатъчно за трите точки.

По време на двубоя обаче валя проливен дъжд, който наводни терена, но реферът Струкан не счете за нужно да прекрати двубоя.

Така Риека води с 47 точки, Хайдук е с 45, а Динамо Загреб с 41 и мач по-малко.