Уелтън се развихри в Япония

0
velton 1
- -

Уелтън продължава с бляскавото си представяне в Япония. Бившата звезда на Левски даде две асистенции при домакинската победа на своя Гамба Осака над Кашива Рейсол с 2:1. Двубоят бе от XVIII кръг на Джей лигата.

Гамба поведе след четвърт час игра. Уелтън подаде на Такаши Усами, който се разписа за 1:0. 11 минути по-късно Кота Ямада се възползва от асистенция на бразилеца за 2:0. В 79-ата минута Диего Родригес оформи крайното 2:1.

Уелтън остана на терена до 70-ата минута, когато бе заменен от Шу Курата. Бразилецът вече има на сметката си един гол и пет асистенции в 15 мача за Гамба Осака. С днешната победа тимът събра 34 точки и заема трето място във временното класиране. Лидерът Мачида Зелвия е с 38 точки.