Две опции за заместник на Келиан ван дер Каап

0
levski lokomotiv sofiq kelian van der kaap
- -

Треньорът на Левски – Станислав Генчев – не възнамерява да прави рокади в защитата на тима за мача с Крумовград. Това обаче зависи от състоянието на Келиан ван дер Каап. Нидерландецът получи травма при гостуването на Локо в Пловдив и до вторник вечерта тренираше отделно. Ако той се възстанови, отбраната ще бъде същата, както и на „Лаута“ – Кристиан Димитров, Ван дер Каап и Цунами.

Ако се наложи промяна, опциите пред Генчев са две – Кристиян Макун или Клемент Икенна. По-вероятно е треньорът да заложи на Икенна, който влезе като централен защитник при победата с 4:0 над Ботев Враца. Макун все още не е напълно готов за игра, заради дългата и пълна почивка след Копа Америка. В този турнир Макун игра с тима на Венецуела и стигна до четвъртфинал. След него той практически не е тренирал. Единствено липсата на игрова практика притеснява Генчев и асистентите му, докато физическите показатели на южноамериканеца са отлични./ „Мач Телеграф“