0
lukas petkov
Снимка: sgf1903.de
- -

Елверсберг разби Дармщат с 4:0 у дома в мач от четвъртия кръг на Втора Бундеслига. За гостите едно полувреме изигра новоизлюпения национал на България Фабиан Нюрнбергер, започвайки като титуляр, а Лукас Петков влезе в игра за домакините в 68-ата минута.

Елверсберг започна ударно и поведе след едва пет минути игра. Мануел Феил намери Лука Шнелбашер, който се разписа. Четвърт час след това падна и второ попадение във вратата на Дармщат, след като Фисник Аслани оползотвори асистенция на Шнелбашер.

В 59-агта минута домакините реализираха и трето попадение, отново дело на Аслани. Във втората минута от добавеното време Елверсберг поведе с 4:0 след гол на Филимон Герецгиер, а в 15-ата пето попадение, дело на Елиас Баум не бе признато заради засада.

Пламен Андреев подписва за 5 години с Фейенорд днес!