Двама БГ национали бележат в мач с 8 гола в Полша!(ВИДЕО)

0
- -

Шльонск Вроцлав, в който играят българските защитници Алекс Петков и Симеон Петров, загуби с 3:5 визитата си на Погон Шчечин.

И двамата родни национали отбелязаха за своя тим, но това не стигна дори за точка.Мачът тръгна зле за Шльонск, който до средата на полувремето вече изоставаше с 0:2 след головете на Фредрик Улвстад и Камил Гросицки.

До почивката паднаха още цели три попадения. Гостите от Шльонск успяха да изравнят до 2:2. Капитанът Алекс Петков намали в 32-ата минута, а пет по-късно резултатът вече бе изравнен от Себастиан Мусьолик. Току преди почивката домакините си върнаха аванса чрез Ефтимиос Кулорис.Настъпителните действия на Погон ги доведоха до четвърти гол в 66-ата минута, а негов автор стана Александер Горгон.

Въпреки пропускливостта в защита, Шльонск се мобилизира и отново се върна в мача. Симеон Петров намали на 4:3 девет минути преди да изтече редовното време.Крайното 5:3 оформи Кулорис в добавеното време на срещата.