Томаш извади червената кохорта от ступора след победа над Лoкомотив

0
aleksandar tomash
- -

ЦСКА-София победи Локомотив(София) като гост с 3:0 и завоюва първи успех от много време насам. Червеният отбор бе по-добрият на терена и заслужено взе три точки. При Александър Томаш „армейците“ показват подем, но има още много работа за вършене.

Мачът започна активно за ЦСКА-София. Още във втората минута Джейсън Локило показа добра техника и опита удар с левия крак към далечния десен ъгъл на вратата на Александър Любенов. Изпълнението му обаче премина покрай вратата.

Пет минути по-късно Джеймс Ето’о стреля от далечно разстояние, но опитът му бе прекалено лек и не затрудни Любенов. Секунди след това се откри добър шанс пред Годуин Коялипу. Той отправи мощен удар с левия крак, който вратарят на домакините спаси.

В осмата минута ЦСКА-София поведе в резултата. Играчите на Александър Томаш изпълниха късо корнер. Локило центрира към далечната греда, където бе абсолютно непокрит Джонатан Линдсет. Норвежецът не остави шансове на Любенов с удар от въздуха.

Пет минути след това Джеймс Ето’о изведе Коялипу на отлична позиция, но нападателят отново не успя да се разпише.

В 17-ата минута „армейците“ удвоиха. Тибо Вион изпълни тъч, топката стигна до Локило в наказателното поле. Крилото стреля, Любенов спаси, но Матиас Фаетон нямаше как да сбърка при добавката от близко разстояние.

Локомотив София отговори с изстрел от далечно разстояние на Бруно Франко. Густаво Бусато внимаваше и изби в корнер.

В 34-ата минута Красимир Станоев изпълни свободен удар. Изстрелът му обаче премина над вратата.

Първата част завърши с нов устрем на „червените“. Опити на Ето’о и Линдсет не намериха целта.

В 59-ата минута ЦСКА-София поведе с 3:0. Годуин Коялипу отправи страхотен удар от дистанция, който Любенов не можа да отрази.

Седем минути след това се откри отлична възможност пред новото попълнение Илиан Илиев. Неговият удар обаче бе слаб и не затрудни Любенов.

В 75-ата минута Илиан Илиев подаде към Аарон Исека. Новото попълнение на червените стреля, но вратарят на домакините този път се намеси съобразително.

Мачът продължи в прилично темпо, но до ново попадение не се стигна.