Арда с ценна победа срещу Ботев

0
461168971 18327393124198951 143655383555748462 n
- -

Арда победи Ботев(Пловдив) с 1:0 и постигна важен успех в първенството. Отборът спечели 3 точки, като по този начин се държи в предмостието на челните позиции.

В 3-ата минута Ехидже Укаки нахлу в наказателното поле и стреля, но Анатолий Господинов се намеси.

Осем минути по-късно футболистите на Душан Керкез получиха корнер. Вини Трибуле бе намерен абсолютно непокрит на границата на вратарското поле. Неговият удар с глава обаче не бе добре насочен и Господинов отново спаси.

В 24-ата минута Борислав Цонев центрира от статично положение. Феликс Ебоа Ебоа изпревари Ханс Кристиан Бернат, но ударът на бранителя бе крайно неточен.

14 минути след това Антонио Перера стреля от дистанция. Господинов улови спокойно.

В 41-ата минута „канарчетата“ изпълниха бързо и късо ъглов удар. Константинос Балоянис центрира, а Трибуле отново отправи удар с глава. Вратарят на домакините изби.

В началото на второто полувреме Ботев Пловдив бе по-активният отбор, но нямаше опасни положения пред Господинов.

В 59-ата минута Арда откри резултата с първия си точен удар в мача. Йонас Там допусна сериозна грешка в близост до наказателното поле на гостите. Топката достигна до Иван Тилев, който преодоля Бернат. В хода на тази ситуация Там извърши грубо нарушение срещу Чинонсо Офор, за което получи директен червен картон след намесата на ВАР.

Капитанът на пловдивчани в днешната среща, Антоан Конте, отправи удар от далечно разстояние в 68-ата минута. Господинов отново бе на точното място, за да спаси. Малко след това стражът на Арда улови и опит на Трибуле.

Девет минути по-късно се откри добър шанс пред резервата Ивайло Видев. Топката бе центрирана от корнер и стигна до таланта, който обаче не намери добре кълбото.