Металург с класическа победа и за купата на АФЛ

0
metalurg pernik
- -

Металург Перник победи Черногорец Ноевци с 3:0 в мач за Купата на Аматьорската футболна лига.

В групата за мача попаднаха трима юноши на отбора, набор 2010г. – Виктор Мартинов, Теодор Атанасов и Емилян Райков. През първото полувреме металурзите владееха инициативата в мача , като не успяха да отбележат гол. Гостите имаха няколко възможности на контраатака, но и те неуспяха да отбележат гол.

В първите минути на второто полувреме Алберто Иванов – Бето изведе Димитър Савов сам срещу вратаря, като Савов преодоля вратаря и вкара за 1:0. В 75-тата минута Борислав Никифоров бе повален в наказателното на гостите, съдията отсъди дузпа и Никифоров застана зад топката и удвои резултата. В последните петнадесет минути на мача в игра влезнаха тримата юноши на отбора. В 85-тата минута Димитър Савов асистира на Емилиян Райков за неговия дебютен гол в мъжкия футбол, така той оформи крайния резултат 3:0.

Това вече е много! Такси влезе на стадиона по време на мач от Първа лига!(ВИДЕО)